REKLAM YÖNETİMİ

REKLAM YÖNETİMİ

Reklam Yönetimi Nedir?

Reklam yönetimi, reklam veya pazarlama stratejisi anlamına gelir. Reklam yönetimi, reklam verenlerin pazarlama işlemlerinin profesyonellerce yönetilmesini ifade eder. Özellikle internet ortamında çok fazla pazarlama aracı bulunduğundan, reklam veren bu alanda uzman değilse, verimsiz ve maliyetli reklamlar yapacağından, reklam yönetimi uzmanları ile çalışma sistemini benimser. Reklam yönetimi dahilinde, ücretli reklamlar ana kalem iken ürün, hizmet ve sitelerin diğer platformlarda tanıtılması ve SEO uygulamaları kimi firmalarca verilen hizmetler arasındadır.

Reklam Politikaları Geliştirme

Reklamcılık oldukça karmaşık ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Modern reklamcılık ise sadece geleneksel araçların kullanımını değil dijital araçların da kullanılmasını gerektirir. Hatta günümüzde reklamcılığın genel olarak bu alana kaydığını söylemek doğru olacaktır. Bu nedenle reklam politikalarının geliştirilmesi noktasında her iki alana da hakim uzmanlara ihtiyaç olmaktadır. Özellikle web teknolojileri boyutunda reklam yönetimi çok ciddi bir olgudur ve reklam veren amatör biçimde verimli reklam yayınlamayı başaramayabilir.

Reklam yönetimi hizmetleri veren firmalar; web, basılı medya, görsel medya ve diğer kanalları uygun şekilde yönetebilecek uzmanların yer aldığı firmalardır. Web reklamlarının çağımızda hemen her sektörde toplam reklam giderlerinin %80’ine yakınını kapsıyor olması nedeniyle, modern reklam yönetimi şirketleri, daha çok bu alanda uzmandır. Ücretli reklam yayınlama, arama motoru optimizasyonu ve sosyal medya pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi, reklam yönetimi hizmetinin temelini oluşturur.

Dijital Reklam Yönetiminin Sağladığı Faydalar


Dijital reklamların sağladığı en önemli fayda firmanın ürün ve sağladığı hizmetin herhangi bir bölgede yaşayan insanlara ulaşmasıdır. Yaygın bir şekilde kullanılan sosyal medya ile firma 7’den 70’e kendine müşteri bulur. Yapılan reklam sayesinde firmadan alış veriş yapan insan sayısı hızla artar. Vaktinin %80’nin dijital reklam yönetimi üzerinden geçiren insanlar sayesinde çok sayıda insana ulaşılabilmektedir. Doğru zamanda ve doğru şekilde yapılan dijital reklam yönetimi firmanın prestijini arttırır.

Firmanın yapacağı reklam her kesime hitap etmeye bilir, ihtiyaca göre şekillenen reklamlar toplum gözetilerek yapılırsa faydası da maddi ve manevi olarak görülür. Kadınların yaygın olduğu bir sosyal medya grubunda kozmetik, giyim gibi reklam ve tanıtımlar, erkeklerin yoğun olduğu sosyal medya gruplarındaysa tıraş ürünleri, saat gibi reklam ve tanıtımlar yapılmalıdır. Pazarlamanın odağını oluşturan dijital reklam yönetimi ile yapılacak analizler daha kolay ve pratiktir. Dijital reklam ile ulaştırılan tanıtımların hangi sosyal ağda veya web sitesinde ne kadar etkileşim aldığı ürüne ve hizmete olan ilgiyi göstermektedir. Bu etkileşimler ile yalın ve açık bir analiz yapılabilir.

Online reklam yönetimi sayesinde internetin en büyük sosyal medya mecralarını ve en büyük arama motoru olan Google’ı kullanarak ulaşmak istediğiniz müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz. Müşteri kitlenizi sosyal medya kanallarınıza veya websitenize yönlendirerek ürün veya hizmet tanıtımı veya ürünlerinizin satışını sağlayabilirsiniz. Reklam yönetimini yaptığımız sosyal medya kanalları;

  • Google Adwords Reklamları
  • Facebook Reklamları
  • Instagram Reklamları
  • Twitter Reklamları
  • Linkedin ReklamlarıREKLAM YÖNETİMİ İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ