SEO ÇALIŞMASI

SEO ÇALIŞMASI

SEO Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir.SEO aynı zamanda Arama Motoru Optimizasyonu’nun İngilizce karşılığı olan Search Engine Optimization (SEO) kelimelerinin kısaltılmış biçimidir.Web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesi için sürekli geliştirmeler yapma sürecidir. SEO sayesinde web sitenizin performansını artırabilir daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

SEO’nun kısa ve net olarak tanımını yapmak gerekirse, web sitelerinin Google arama motorunda yükselmesi, doğal olarak trafik artışı sağlaması için yapılan çalışmalardır.

Arama Motorları Nasıl Çalışır?

SERP’deki sonuçları belirleyen bir çok faktör var, ancak en önemlileri arasında alaka düzeyi, yetki ve kişiselleştirme bulunuyor. Bu sinyalleri anlamanız ve sitenizi bunlara göre optimize etmeniz web sitenize fayda sağlayacaktır. Google ve diğer arama motorları kullanıcılarına yalnızca en alakalı ve yetkin sonuçları sunmak istediği için bu faktörleri dikkate almak şart. Google kaliteli bir arama motorudur. Bugünlere, kullanıcılarına kaliteli bir deneyim yaşattığı için gelmiştir. Bu kaliteli deneyimi hangi web sitesiyle yaşatırsa o web sitesini her zaman için ödüllendirir. Yani bizler Google’a kaliteli bir deneyim yaşatma konusunda yardımcı olursak bunun ödülü kısa sürede alırız. Bu nedir? Kaliteli içerik üretmek, web sitemizi kurallara göre optimize etmek, arama motorları için değil ziyaretçiler için çalışmak. Ayrıca, bazı durumlarda kişiselleştirme de nihai sonuca etki edebilmektedir. Kişiselleştirme için örnek vermek gerekecekse: konum bilgisi, kullanıcının arama geçmişi, kullanmış olduğu cihaz veya sosyal bağlantılar olabilir.

Arama motorları özellikle de Google, her yıl algoritmala değişiklikleri gerçekleştirmektedir. Amaç araştırma yapan ziyaretçilerine daha alakalı sonuçlar sağlayabilmektir. Yukarıda da bahsetmiştim: Daha kaliteli bir deneyim yaşatmak için her türlü iyileştirmeyi ve değişikliği yaparlar. Bazı değişiklikler büyüktür ve çok sayıda siteyi etkilemektedir. Bazıları ise küçüktür ve sonuç sayfasında yer alan konumlarınızda herhangi bir değişikliği neredeyse anlayamazsınız.

Geçen yıl birkaç önemli Google güncelleştirmesi yapıldı. Bu güncellemelere MOZ ve benzeri web sitelerinden ulaşabilirsiniz. En kısa süre de algoritmalarla alakalı detaylı bir içerik paylaşacağım. Unutmamamız gereken bir şey var: arama motorları her zaman aradığınız bilgilere en uygun bağlantıları vermek için çalışırlar.

SEO Neden Önemlidir


SEO çalışması, dijital dünyanın en etkili popülerlik sağlama araçları arasındadır. SEO neden önemlidir, sorusunun cevabı; sitelerin organik ve ücretsiz trafik çekmeye yaraması şeklinde ifade edilebilir. Google aramalarında en üstte kalmak için en gerekli çalışma SEO’dur.

SEO çalışması yeni kurulan ve arama motorlarınca henüz tanınmayan bir site için biraz aşamalı şekilde gerçekleştirilir. Sitenin indexlenmesi için özgün içeriklere sahip olması, yüksek kaliteli görsellerle süslenmesi önemlidir.

Ayrıca mobil optimizasyonun sağlanması, böylece her türlü akıllı cihazdan da internet sitesinin kolayca kullanılması sağlanır. Bunların yanında site için SEO ayarlarının yapılması, sitenin görünürlüğünü arttıran faktörler arasındadır. Okunurluk düzeyinin yüksek olması, kendi içinde tutarlı bir metin oluşturulması, sitenin takip edilirliğini arttırır. Görsellerin yüksek kaliteli olması önemli bir kıstastır, ancak özgün olması da ban yememek için önemlidir.


APRİCODEE YAZILIM, SEO HİZMETİNDE MÜKEMMEL FİYATLARI VE GARANTİLİ HİZMETİYLE HER ZAMAN YANINIZDA.. !

SEO ÇALIŞMASI İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ